האם המטופל צריך לדעת הכל ?

פריצת הדרך הבאה בעולם הרפואה היא בכלל בזיכוך המידע והתאמתו.

מערכת מדינט \\  14.08.2019 \\  11:45

מאות אלפי מחקרים, פרסומים, תגליות וטיפולים, שצצים מידי שנה בקצה האחד של העולם, יכולים לעזור למטופל בקצה השני של העולם. אבל איך שולפים בתוך ים המידע את התגלית שרלוונטית למטופל?  מסתבר שהחוליה החסרה שמאפשרת לחבר בין טיפולים וניסויים חדשניים ובין מחלות קשות ומורכבות, היא בכלל – הגישה למידע ושליפתו.

אדם המתמודד עם מחלה קשה מתמודד במקביל עם כאוס שנכפה עליו בבת אחת, זה יכול להיות מוגבלות פיזית, הפסקה של עבודה, סדר יום משוגע המורכב מחיפוש אחר רופאים, טיפולים והוצאות כספיות כבדות. בתוך כל הכאוס הזה ובאופן טבעי, אותו אדם רוצה בטחון, ומחפש אחר השקט שיש בלסמוך על המומחה – הרופא, איש המקצוע שיתווה לו את דרך הטיפול.

זה הגיוני ומובן, אבל, מה אם בקצה השני של העולם מתרחש כרגע ניסוי בו נמצא טיפול מוצלח למחלה הזו? מה אם במדינה אחרת יש מומחה שמכיר וממליץ על דרך טיפול טובה יותר?

ובכלל היית מעלה על דעתך כי קיים טיפול למחלה, והרופא המטפל שלך, אפילו מומחה, לא מכיר את הטיפול, מאחר ואין באפשרותו להתעדכן ולהגיע לכל המידע העדכני המתחדש כל יום בעולם. האם היית מעלה על דעתך שישנם מקרים שהרופא המטפל אף נחשף למידע שכזה,      אך משיקולים מערכתיים שונים, שלא אחת כלל לא תלויים בו, לא מיידע אותך באפשרות הזו? 

ארז (השם שמור במערכת) נשוי ואב לשלושה, הגיע אלינו עם סרטן בגזע המוח, לאחר שהרופא המומחה שמלווה אותו, טען שלא ניתן לעשות ביופסיה לגידול שנמצא בגזע המוח. המשמעות היא שללא אבחנה מדויקת של טיב הגידול, ארז היה מקבל טיפול שלא בהכרח מתאים בצורה המדויקת ביותר לסוג הגידול הספציפי ממנו הוא סובל.

במחקר שנעשה עבורו בחברת Medint, אותר רופא מומחה בחו”ל, שפיתח טכניקה לביופסיה אופטית המאפשרת את ביצוע הביופסיה לאזורים מסוימים גם בגזע המוח. לאחר שחוקר מטעם החברה שוחח עם הרופא וקיבל ממנו חוות דעת לגבי המטופל, החוקר הציג את השיטה ואת חוות הדעת למומחים בישראל והם המליצו על ביצוע הביופסיה האופטית אצל ארז. בעקבות זיהוי סוג הגידול הותאם לארז טיפול יותר מדויק שהאריך את חייו ואפשר לו להביא עוד ילד לעולם.

במקרה אחר, שירה (השם שמור במערכת), שסבלה ממחלה אוטואימונית נדירה, פנתה אלינו לאחר שהטיפולים שקיבלה בארץ כללו סטרואידים שנתנו מענה למצבה ובעיקר לסימפטומים מבלי לטפל בשורש הבעיה. הבעיה בטיפולים שקיבלה, שמלבד זאת שהם לא מרפאים את המחלה אלא הופכים אותה לכרונית, הם גם מדכאים את מערכת החיסון ובכך יוצרים תופעות לוואי שפוגעות באיכות חיי המטופלת ומעלות את הסיכון לחלות במחלות נוספות. 

במחקר שבוצע עבורה בחברת Medint, אותר עבורה טיפול ביולוגי חדשני שנועד לטפל בבעיה ולא רק בסימפטומים שלה, ובכך לקדם את הריפוי. אחת הסיבות שהמערכת הרפואית לא מספרת למטופל על האפשרות הזו, היא הקושי היישומי במסגרת האפשרויות של מערכת הבריאות בארץ. בזכות המידע שהשגנו עבורה היא חזרה לרופא שלה, ביקשה את הטיפול וקיבלה אותו, ובזכות הטיפול היא הבריאה.

אבל איך מגיעים לכל המידע הזה?

כיום, ישנם כ 900,000 פרסומים רפואיים המתפרסמים בכל שנה, וכ- 310,000 מחקרים קליניים ברגע נתון, אלו מחקרים שיכולים במקרים מסוימים להצביע ממש על הטיפול למחלה, או על כלי שיקדם את הרופא בהתוויית הטיפול הנכון. טכנית המידע הזה יכול להגיע לרופא שלך רק בעוד שנים.

במצב שכזה, אחד האתגרים הגדולים בעולם הרפואי של היום הוא להגיע לכמות המידע העצומה ולשלוף מתוכה את מה שרלוונטי למטופל הזה שנמצא מולך, תוך התחשבות במצבו ובנסיבות הספציפיות שלו, וחשוב לא פחות, ללא פניות או שיקולים זרים.  וזה בדיוק מה שב Medint עושים.

הפתרון של Medint, חברה שנוסדה על ידי יוצאי יחידות המודיעין, בא לייצר למטופל זרוע מודיעין אובייקטיבית שפועלת לטובת המטופל, ושאינה מושפעת משיקולי מערכת הבריאות, ואינה קשורה בשום צורה לאינטרסים של חברות התרופות או חברות הביטוח.

הפתרון אינו מחליף את הרופא שלכם,  אלא משיג למטופל את שלל אפשרויות הטיפול הרלוונטיות הקיימות, איתם המטופל חוזר לרופא או למומחה שמלווה אותו, לייעוץ נוסף ולקבלת החלטה.

הפתרון נותן מענה לאנשים המתמודדים עם מחלות מורכבות וכרוניות, ומאפשר להם לקבל מידע רפואי עדכני ומקיף, הכולל תובנות מותאמות אישית עבורם, בהתחשבות במצבם ויכולותיהם לקבל את הטיפול המוצע.

החברה מבצעת שירותי מחקר אישיים המשלבים אלגוריתם לחיפוש ושליפת המידע הרלוונטי, (בכל זאת מישהו צריך לקרוא 310,000 מחקרים), יחד עם עבודה של חוקר אנושי שמנתח את המידע, פונה באופן יזום למרכזים רפואיים בעולם, יוצר קשר עם חוקרים או מומחים מקבילים בארץ ובעולם, משוחח ומתייעץ איתם ומבקש את חוות דעתם על המקרה. בפרקטיקה הזו, החברה לעיתים תגיע לחוקרים אפילו לפני שפרסמו מחקר המכיל פתרון לבעיה של מטופל.

המידע שנאסף על ידי החוקר של Medint מסוכם לדוח עם פתרונות ישימים לכל חולה שאובחן ושרוצה לקבל תמונה רחבה של המידע הקיים בנוגע למחלתו, על מנת שיוכל לקבל החלטה מיטבית יחד עם הצוות הרפואי המלווה אותו. התוצאה היא מטופלים רבים ששיפרו את איכות חייהם ואף החלימו בזכות טיפולים שונים, שלא היו בכלל בסל האפשרויות הראשוני שהרופא התווה להם, טרם ביצוע המחקר עם חברת Medint.

מרגישים שאתם הולכים לאיבוד? עומדים בפני החלטה רפואית חשובה?
תרצו לשמוע יותר? צרו עמנו קשר ונתחיל בתהליך.

תנו לנו להשיג עבורכם את המידע הרפואי הנדרש.

“I was lonely with my syndrome, with more questions than answers. Now feeling not alone "

Please note: the full amount of your donation will go to the fund. When you donate, please indicate “Donation for MedInt patients only” in the donation page.

Apply for financial assistance from MedFund

Please fill out your details and we’ll get back to you as soon as possible

Click to Chat with us!